dupa un tratament psihiatric ma simt sleit de puteri

02-04-2014
bogdy23
Nu este medic/terapeut
bogdy23
Buna ziua as avea o intrebare tocmai am scapat de un tratament psihiatric si sunt din nou sanatos tun.Insa problema este ca ma simt sleit de puteri.As dori sa iau ceva piracetam.Piracetam de cat e maximul de care pot sa iau si cate pastile pe zi ca sa nu mi se cauzeze probleme de sanatate.
4 comentarii
0
03-04-2014, ora 11:12
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu imi mai aduc aminte ce boala ai. Scrie aici.
De bolile astea nu se scapa cu una cu doua.

Cel mai probabil sa fi dorit sa renunti singur la tratament, cum am mai facut si eu, si altii si sa recidivezi. Piracetamul te va ajuta sa recidivezi si mai degraba.

Ai grija.

Cate episoade psihotice ai avut pina acum ?
0
03-04-2014, ora 16:37
bogdy23
Nu este medic/terapeut
bogdy23
Un episod dar is foarte sleit de puteri dpdv mintal de asta as vrea sa iau pircetam nu pot sa fac fata la lucru is coplesit si de lucruri foarte mici si nu fac munca intelectuala
0
05-04-2014, ora 12:09
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Piracetamul are 400 de mg insa nu lua mai mult de 100 de mg pt inceput ! Sunt persoane sanatoase care si la 200 de mg au raportat stari apropiate de psihoza de la aceasta substanta !
0
05-04-2014, ora 13:31
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ bogdy23

Ai facut tratament minim un an dupa acest unic episod psihotic de care vorbesti ?

Eu nu te sfatuiesc sa iei Piracetam. Recazi imediat si apoi se cronicizeaza boala. Adica va trebui sa iei medicamente pe viata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Semnale de alarmă ale unei posibile tulburări psihice
  • Monitorizarea activității creierului poate ajuta pacienții cu boli psihice
  • Metoda curentă de diagnosticare a bolilor psihice ar putea fi imprecisă
  •