Durere insuportabila dinte imbracat

07-06-2021
Tzigaret
Nu este medic/terapeut
Tzigaret
Buna ziua, am un dinte imbracat, este facut tot la el, tratament, scos nerv si imbracatura din 2018.
Dintele nu este cu stift, mi-a reconstruit dintele meu si mi-a aplicat o pasta cu ce a lipit imbracatura de dinte, dar acum de 2 zile a inceput sa mi se miste dintele si am o durere insuportabila ce nu trece nici cu pastile, doar foarte rau la atingere si se amelioreaza putin la rece, am sunat dentistul si a zis ca pe vineri ce poate sa ma primeasca...habar nu am daca rezist pana vineri.
Ce sa fac? De ce doare asa daca am nervul scos.nu inteleg
1 comentarii
0
08-06-2021, ora 05:58
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua, o radiografie noua este indicata la acel dinte. Asigurati-va ca nu este o durere gingivala, igienizati bine in jur si cu ata dentara. Daca nu este aceasta, probabil este o infectie la varful lui( aveti senzatia ca dintele este mai inalt? ). Rezultatul tratamentului de canal se vede in timp si probabil trebuie refacut. Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: