Durere clavicula dreapta copil 5 ani

11-12-2018
Pisi1989
Nu este medic/terapeut
Pisi1989
Buna ziua.Acum o saptamana baietelul meu de 5 ani a cazut din pat in timp ce se juca cu surioara lui si s-a lovit la clavicula dreapta.A plans putin apoi s a linistit.A doua zi vazand ca nu foloseste mana cum trebuie (o ridica decat pana la un anumit nivel)am fost la ortopedie unde am facut o radiografie care dupa spusele dr nu a aratat nimic la clavicula.Mi-a zis sa stau linistita ca isi va revenii si sa il dau cu o crema antiinflamatoare(am luat voltaren).Acum manuta o foloseste aproape ca inainte, dar ceea ce ma ingrijoreaza este umflatura ce a aparut pe clavicula este ca un nod acolo.Daca il apas putin nu ma lasa zice ca il doare ca acolo s-a lovit.Nu stiu ce sa fac sa merg pe mana dr care l-a consultat sau sa merg in alta parte sa mai cer o parere.Este ok acea umflatura pe clavicula va trece de la sine?Copilul v-a ramane cu sechele?Va multumesc din suflet pentru eventualele raspunsuri
5 comentarii
0
11-12-2018, ora 19:07
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
postati radiografiile daca le aveti
0
11-12-2018, ora 20:07
Pisi1989
Nu este medic/terapeut
Pisi1989
Din pacate nu sunt acasa sunt la serviciu.maine dimineata voi posta daca reusesc.va multumesc mult
0
12-12-2018, ora 00:37
Pisi1989
Nu este medic/terapeut
Pisi1989
Din pacate nu cred ca pot atasa poze la comentarii tot ce am putut face am pus ca poza de profil radiografia.daca puteti marii sa vedeti ceva.multumesc
0
12-12-2018, ora 19:55
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
din imaginea postata nu pare a fi fracturta. umflatura poate fi un hematom. eventual poate fi facuta o echografie sa vedeti ce este.
0
17-12-2018, ora 17:50
Dr. Mitrulescu Cristian
Ortopedie si traumatologie, Timisoara
Dr. Mitrulescu Cristian
Posibil si o disjunctie acromio claviculara. Consultati si un alt ortoped pentru a doua parere
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: