Durere coloana

09-11-2018
Djsjoh
Nu este medic/terapeut
Djsjoh
Buna seara! Am si eu o problema de o saptamana am dureri de spate si am crezut ca este din cauza faptului ca sunt o persoana sedentara pentru ca nu prea fac sport si general ma cam dor articulatiile de la maini si picioare, insa de data aceasta vazand ca am dureri de coloana am incercat sa fac cateva exercitii fizice iar cand am ajuns sa imi rasucesc toracele dintr-o parte in cealalta am constat ca se aude ceva ca si cum se apasa pe plamani mai exact un suflul sau ca 2 oase care efectiv se freaca. Tin sa precizez ca acum vreo 3 saptamani am prins de o greutate destul de mare mai exact o geanta de umar care era foarte grea insa nu am avut dureri pana acum.La plamanii am fost acum 1 saptamana la medic pt ca eram racita si m-a ascultat cu stetoscopul si nu aveam nimic.Acum 3 luni am facut un set de analize care au iesit bine mai putin calciul seric total care era 10.25 si fibrinogenul 373 in rest totul este ok.Tin sa precizez ca am 22 de ani si o greutate de 55 kg la 1, 56 m.Multumesc anticipat!!!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de spate după somn
  • Cum menținem sănătatea spatelui?
  • Este paracetamolul un remediu pentru durere eficient și sigur?
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Dispozitivul care te ajută să îți corectezi postura
  • Dispozitivul care poate ajuta la diminuarea durerilor de spate
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  •