durere de cap partea stinga, de sub ochi, transpiratie mare

18-01-2009
farcas dorin
Nu este medic/terapeut
farcas dorin
durerea pe care o resimt parca este in os, incepe de la nas pe sub ochi pina la timpla; ochiul lacrimeaza din cand in cand iar respiratia pe nara stanga parca arde. La un efort mai mare si noaptea in pat transpir foarte tare. Am crezut ca toate acestea sunt de la dantura dar si dupa o extractie si cateva plombe durerea tot aramas.Va rog dati-mi un sfat.
Va multumesc!
3 comentarii
0
18-01-2009, ora 14:09
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Ar fi bine sa faceti un consult oftalmologic, un consult ORL si radiografie de sinusuri pentru stabilirea diagnosticului si a conduitei terapeutice;numai bine
0
18-01-2009, ora 20:40
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
de cind e durrerea?ai stat cumva in frig, curent?Se asociaza infunderea nasului?E posibil sa fie o nevralgie de trigemen.Consulturile recomandate mai sus sint, zic si eu, obligatorii
0
11-12-2009, ora 21:29
denysaa
Nu este medic/terapeut
denysaa
salut..am si eu o pb...de o luna de zile ma doare intruna capul mai ales partea stanga.la inceput aveam stari de confuzie tremurat.acu s-a ameliorat dar durerea de cap a ramas zilnica si imi amorteste si fata.am facut RMN analize toate.ecg abdominale...nu mai stiu ce sa fac o gramada de medicamente am luat nu trece cu nimic!!va rog sa ma ajutati.va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce transpirăm?
  • Durerea de cap după somn
  • Transpirația excesivă (hiperhidroza)
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Transpir foarte tare!
  • De ce unii oameni transpiră mai mult decât alții
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  •