Durere de dinte fără nerv

02-08-2022
Irina999
Nu este medic/terapeut
Irina999
Bună seara am o problema acum 4 luni misa scos nervul dela un dinte din fata după misa rupt jumate din el nu sa putut extrage din cauza sarcini menționez era cariata și acum alaptez, problema e ca a început de câteva zile sa ma doară destul de tare simt o durere profunda după care am momente când pulsează dela paracetamol îmi trece în timpul dureri mai simt ca se imobilizeze deparca sar pune o presiune pe ia la atingere sau în timp ce mănânc tot ma doare dela ce ma doare și ce este de făcut de extras nu pot deși asta mia fost sugerat de către medicul dentist doare ce alaptez și ar trebui sa țin o pauza dela alăptat 12 ore și bebe din păcate nu accepta biberonul și laptele praf
2 comentarii
0
19-03-2023, ora 10:08
Dr. dentist: Maier Marius
Stomatologie, Brasov
Dr. dentist: Maier Marius
Bună ziua,

orice astfel de durere trebuie abordată și evaluată în persoană de către medicul dentist conform istoricului medical personal.

În principiu nu există contraindicații ale extracției în perioada de alăptare, dezavantajul fiind că uneori se poate întâmpla ca primul jet de lapte să aibă gust amar și să îl refuze bebele.

Cu drag va stau la dispoziție oricând, dvs sau apropiaților dvs, pentru eventuale întrebări sau nelămuriri.

Să ne auzim cu bine,

Dentistul Meu:
Dr. Maier Marius - doctor medic stomatolog.
0
30-03-2023, ora 08:45
ovidiusan
Nu este medic/terapeut
ovidiusan
multumesc mult domnule doctor !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul