Durerea masea fara nerv

28-08-2021
magda55
Nu este medic/terapeut
magda55
Buna ziua!
In urma cu 2 saptamani mi-a fost scos nervul, urmand sa mi se faca tratament pe canal, doar ca nu s-a reusit patrunde complet deoarece canalele sunt curbe. Ieri mi s-a spus sa fac radiografie si mi s-a pus un con provizoriu pe canal.
Problema este ca de azi dimineata simt o durere doarte puternica care nu trece nici cu nurofen.
Dat fiind faptul ca este weekend nu stiu ce as putea face pentru a opri durerea
2 comentarii
0
28-08-2021, ora 20:07
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua, faceti radiografia cat mai curand, ii da indicii medicului. Administarea de antiinflamator la nevoie poate fi repetata ( discutati cu medicul dumneavoastra despre doze). La nevoie, medicul va poate directiona spre un medic endodont, are diverse dispozitive specializate in instrumentarea radacinilor curbe. Veti decide impreuna ce este de facut mai departe. Numai bine!
0
28-08-2021, ora 22:12
magda55
Nu este medic/terapeut
magda55
Radiografia am facut-o ieri, doar ca pe weekend nu are cine sa o citeasca. Am luat deja 2 pastile Nurofen Express, dar nu par sa aiba efect.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul