Durere de dinti
De catea zile am o prolema, ma dor vreo 2 masele pe partea stanga a gurii. Nu ma doare asa tare, dar cand pun ceva pe ea, ma doare rau ! Poate fi vreo carie ? Eu nu simt care dinte e exact, tocmai deaia am zis 'masele' nu masea.
1 comentarii
Salut!
Da mai mult ca sigur este o carie, du-te cat mai curand la stomatolog sa nu se agraveze!
Da mai mult ca sigur este o carie, du-te cat mai curand la stomatolog sa nu se agraveze!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4dureri: lucrare premolari, masele de minte si urechi
- 5ma doare mai rau (maseaua + urechea + durere spre gat - amigdale tot pe aceasi parte)
- 10dureri de urechi si masele in sarcina
- 3nu mai stiu ce afectiune am
- 13imi iese maseaua de minte si de doua zile nu pot dormi
- 1Durere la masea - imbracata (de cateva luni) -
- 6La cateva zile dupa polizare au inceput dureri acute pe toti dintii:dreapta sus-jos
- 1Durere de Gingii si dinti, Amortesc dintii
- 12Puroi la masea
- 5Durere de dantura si obraz care tine de aprox 6 sapt !
- 1Durere, nerv scos, sangerare
- 0DENTAR - Durere de incisivi
- 1Durere masea, nerv extras si aplicată plomba
- 0Durere dinte
- 2Durere de dinţi după implant
- 4Durere dinte vecin după plombare.
- 1Problema la Masea
- 1Durere alternanta a dintilor
- 1Durere masea
- 1Posibila infectie la o masea ?
Mai multe informații despre: Durerea de dinti
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
