Durere de Gingii si dinti, Amortesc dintii

03-03-2012
snoopyznu
Nu este medic/terapeut
snoopyznu
va rog sa ma ajutati cu un sfat.. am dureri de dinti, masele si gingii in toata partea stanga de sus a gurii... am fost la stomatolog mi-a facut film a zis ca nu am nimic.. mi-a recomandat apa de gura ossiodenta, dupa clatirea cu apa de gura scuip firisoare ca de sange, multe... cand vin de afara in casa la cald, incep sa ma doara dintii si gingiile, simt ca mi se misca ceva prin gingii si ca imi curge ceva pe dinauntru dintilor si maselelor, ma dor dintii pe dinauntru pana sus in gingie, si de la un timp imi amortesc dintii si simt ca imi pica jos din radacina.. mentionez ca toti dintii/maselele mi-s plombate in acea parte..
1 comentarii
0
09-03-2012, ora 12:12
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Doar un consult complet va poate lamuri asupra situatiei.
E posibil sa aveti o parodontopatie nediagnosticata.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de dinți
  • Urgentele dentare - primul ajutor
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.