Durere de spate, umar si brat

19-01-2019
SMILINGFACE
Nu este medic/terapeut
SMILINGFACE
Buna ziua!De ceva timp ma confrunt cu dureri de spate in zona omoplatilor, in partea stanga care radiaza in umeri si mana stanga.O resimt ca pe o durere musculara, iar daca masez anumite zone simt punctele dureroase.
Mentionez ca imi tin foarte mult copilul in brate ceea ce cred ca a cauzat si durerile.
Cu ce medic ar trebui sa incep investigatiile? Va multumesc!
2 comentarii
0
21-01-2019, ora 16:26
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua,
V-as sugera un consult clinic la neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
27-01-2019, ora 22:11
MIKY1980
Nu este medic/terapeut
MIKY1980
Buna seara, Am vârstă de 38 ani și de prin noiembrie anul trecut a apărut o durere in zona omoplatului stg.aproape de coloana, de fapt durerea este mai veche, câțiva ani, dar era suportabila.Insa au apărut alte simptome mult mai deranjante:amorțeală mana stg.cu precădere ultimile 2 degete, furnicături, uneori durerea urca până la ceafă și îmi amorțește ușor partea stg.a capului.med.de familie mi a dat Nurofen și a recomandat consult reumatolog și neuro.La reutamatologie au zis că am un mușchi atrofiat, mi au făcut o injectie și să revin daca nu trece.N a trecut.La neuro am făcut RMN cervical_totul ok.ulterior mi a prescris EMG.Concluzie:radiculopatie C7-C8-T1stg. L5-S1dr.posibila radiculopatie C8 dr.si L5-S1stg.-poliradiculopatie motorie, axonala, asimetrica. Mă poate ajuta cineva cu concluzia de mai sus?La ce ar trebui să mă aștept? Ce investigații mai trebuie făcute? Mulțumesc în eventualitatea unui răspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.