Durere dupa obturatie

12-07-2018
Cătălina3004
Nu este medic/terapeut
Cătălina3004
Buna ziua! Am fost azi dimineata la stomatolog pentru a-mi scoate o măsea din partea de sus.Domnul doctor sa uitat si maseaua de sus era foarte adâncă asa ca avut mai mult de munca. In acest timp cat mi-a pus tratament mi-a facut si 3 carii cam adânci plus plimbat din același loc.Mi s-au făcut 2 anestezi cam dureroase problema este ca dupa ce am iesit de la el a început să mă doară îngrozitor de tare partea de sus durere simtindu-se peste tot.Este normal sa doară asa tare locul unde sa lucrat ( 5 ore) si inca ma doare ?
4 comentarii
0
12-07-2018, ora 20:52
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Este posibil sa doara locul anesteziei si locul extractiei mai ales ca a fost una dificila.
0
13-07-2018, ora 12:35
Cătălina3004
Nu este medic/terapeut
Cătălina3004
Tot eu va deranjez in urma plimbării masele de sus mi sa inflamat putin ca si cum ar fi o pungulita mică si sus pe cerul gurii tot asa inflamat credeti ca e posibil sa fie de la locul anestezie si cum a lucrat sau sa fi făcut infecție? Va multumesc
0
13-07-2018, ora 15:12
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
E putin traumatizata zona deoarece s-a lucrat mult acolo.
In cateva zile o sa treaca.
0
13-07-2018, ora 17:41
Cătălina3004
Nu este medic/terapeut
Cătălina3004
Va multumesc mult!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul