durere fata spate

30-05-2008
lili t
Nu este medic/terapeut
lili t
Am 36 ani, fumez cam 1 pachet de tigari pe zi, am avut o indigestie si de atunci ma doare in cosul pieptului, durerea ducandu-se pana in spate.inainte de indigestie, am mai avut dureri in spate, mai exact unde se incheie sutienul, dar nu continue.acum de 4 zile nu ma lasa durerea.RESPIR SI MAI GREU CA DE OBICEI, IAR IN COSUL PIEPTULUI PARCA AM TOT TIMPUL AER PE CARE NU-L POT DA AFARA
2 comentarii
0
30-05-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Ar fi bine sa mergeti la Urgente Boli Interne; ar fi necesare initial, un examen clinic general, o radiografie pulmonara, TA, un ECG, ecografia abdomenului superior, ( ficat, colecist, pancreas)pentru orientarea diagnosticului, ulterior, medicul examinator va poate recomanda si alte investigatii : CK, CK-MB, TGO, alfa amilaza, lipaza serica, ecografie cardiaca, endoscopie gastrica, explorari functionale pulmonare, analiza gazelor sangvine; numai bine
0
06-06-2008, ora 00:00
lau30
Nu este medic/terapeut
lau30
am o apasare in spate si in piept lasandu-se cu intepaturi la inima.am si transpiraii.respir greu.nu fumez.nu beau alcool.poate sa fie o raceala la plamani?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  • Fumătorii sunt de trei ori mai predispuși la durerile cronice
  • Fumatul deteriorează o parte vitală a creierului
  •