Durere genunchi

19-03-2013
chirilactin
Nu este medic/terapeut
chirilactin
Buna Ziua,.. de cateva luni au inceput genunchii sa ma doara, fara sa fii suferit vreo lovitura sau ceva. Ma dor cand stau pe scaun cu picioarele indoite, cand conduc, durerile apar fara un motiv aparent gen efort si nu dupa timp indelungat in pozitia respectiva.Am facut analize la sange si urina, dar au iesit bune.Daca fac miscare, alergat sau bicicleta ma dor la inceput dupa care imi trece.Exista perioade cand ma dor si noaptea stand intins in pat. Mentionez ca am 26 de ani, nu am facut eforturi, in ultimii ani am lucrat ca sofer si agent de vanzari, nu stiu daca are vreo importanta. Multumesc
5 comentarii
0
19-03-2013, ora 10:29
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Nu ne-ati precizat tocmai singurul detaliu semnificativ: greutate/inaltime.
Asteptam detalii relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
19-03-2013, ora 11:30
chirilactin
Nu este medic/terapeut
chirilactin
Nu m-am gandit la aceste detalii. Am 1.83 m si 65.5 kg. Multumesc
0
19-03-2013, ora 17:29
dorina vasiliu
Nu este medic/terapeut
dorina vasiliu
D le doctor..cunosc pe cineva care are dureri mari de sold si genunchi..la genunchi a facut raza si are artroza.initial am zis sa merg cu ea la un medic sa i recomande si sa i faca niste injectii in genunchi..astfel s ar rezolva genunchiul si ar ramane soldul.ce parere aveti de piascledine si in genunchi care credeti ca ar fi cel mai bun tratament injectabil care e pe piata in prezent...stiu ca sunt injectii...una singura pe an.la juma de an.va multumesc mult.persoana respectiva are 45 de ani.acum are cateva kg in plus...dar are artroza de f mult timp cand avea o greutate buna
0
20-03-2013, ora 08:32
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Ce greutate/inaltime are persoana respectiva, care este sexul, care este statusul ocupational, ce sporturi a practicat, ce antecedente traumatice are??
Asteptam detalii relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
02-04-2013, ora 15:56
florinadjud
Nu este medic/terapeut
florinadjud
Buna ziua domnule doctor! Bunicul meu in varsta de 70 ani si o greutate de 65 kg, are dureri ingrozitoare de genunchi, indiferent daca e zi sau noapte, vara sau iarna! Mentionez ca in urma cu 2 ani de zile a fost operat la genunchiul drept, unde i sa "pus" si o proteza. De atunci durerile persista, acum nu stiu ce sa cred, sa fie proteza de vina, a mai fost la controale medicale, l-au tinut in spital cateva zile dupa care l-au externat si i-au dat sa ia cateva medicamente pentru ameliorarea durerii. Dar degeaba, "geme" zi si noapte din cauza durerii. Un sfat si un tratament ( geluri, unguente, ceaiuri, medicamente) pentru ameliorarea durerii si o batranete linistita ar fi binevenit !!! Stima
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: