Durere in capul pieptului și palpitatii

19-02-2021
AjutorVaRoG
Nu este medic/terapeut
AjutorVaRoG
Buna ziua! Am 19 ani, sportiv, nefumător, ne băutor... înainte sa mi se întâmple lucrurile astea duceam un stil de viata sănătos și lipsit de griji..dintr o data de 2 luni mă confrunt cu palpitatii non stop(îmi simt inima cum se contracta 24/24), destul de puternic și am tot felul de simptome pe langa(durere constanta în capul pieptului, junghiuri în zona inimii care se duc pana în spate, amețeli, schimbări de ritm/frecventa, etc) Am făcut toate analizele, m au văzut câțiva cardiologi pana acum, toate au ieșit foarte bune, chiar și markeri de la inima, ionograma etc, țin sa menționez că au început sa mi apară și niște extrasistole foarte supărătoare la câteva zile.. De când s a întâmplat, sunt stresat zilnic, ma simt rău, nu știu încotro sa o mai apuc, ma gândesc la moarte sigura... a mai trecut cineva prin asta sau măcar are cineva vreo idee despre ce as putea avea?Am făcut și ct toracic, am fost și la neurolog, am făcut și encefalograma, am vizitat și psihiatru(luat tratament), psiholog(făcut terapie) și tot nu găsesc rezolvare. Nimeni nu știe nimic, toate mi au apărut dintr o data și nu mai dispar, țin sa menționez că îmi creste pulsul cand ma pun pe spate în pat sau când fac vreo mișcare... Făcut 11 ekg și 4 eco cord etc.. Știe cineva ce ar putea sa fie? Ce analize sa mai fac, ce bacterie, microb ar putea sa mi dea durerea în capul pieptului de care nu mai scap și sa mi tulbure frecventa inumii în asa hal? Mulțumesc pentru timpul acordat
1 comentarii
0
20-02-2021, ora 19:39
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Citeste despre Sindromul Roemheld, cauta pe net, poate te ajuta. --------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar palpitatiile?
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  • Scorul de calciu arterial coronarian prezice evenimentele cardiovasculare adverse majore în durerea toracică
  •