Durere in flancul stang urinari dese cu durere uneori cu sange sau mici chegulete

09-10-2017
Klaudi
Nu este medic/terapeut
Klaudi
Buna sunt femeie si am 26 de ani am o problema de ceva timp care nu imi da pace cam de un an de zile merg pe la multi doctori urologi si nu am niciun raspuns la problemele mele mentionez ca sunt in Germania cam de cand eram adolescenta am mai avut probleme cu urinatul cu sange usturimi am fost la doctori si mi sa dat antibiotic si mi sa spus ca e raceala am mai baut ceaiuri ma obisnuisem cu acest discomfort fiind in Germania am zis sa merg iar la un control ca iar nu ma simteam bine dureri puternice la urinat din nou cu sange durere in partea stanga am fost la urgente mentionez ca urinam cu sange si mi sa spus ca sunt ok mi sa dat antibiotic iar dupa o luna doua iar probleme ma duceam iar la doctor iar mi se spunea ca sunt bine am facut vreo 3 Computere tomografe la primele 2 mi sa spus ca totul e in regula dupa un timp iar mia fost rau cu dureri la urinat de nu puteam sa dorm noaptea decat inghemuit niste dureri groaznice analizele imi ieseau bine doar de cateva ori cu sange in urina dar mi sa spus ca sunt in regula rinichi apoi am facut al treilea Computer tomograf unde mi sa gasit ca am 3 rinichi 2 pe partea stanga cu doua uretere si un rinichi pe dreapta dar mi sa spus ca iar sunt in regula dupa un timp iar mi a fost rau am fost iar la doctor iar sange in urina dar tot in regula mi sa facut iar o investigatie mi sa spus ca am 4 rinichi dar toti sanatosi acum o luna jumatate iar am avut dureri ca nu mai puteam sa mai stau in picioare la munca m am dus la doctor mi au iesit analizele in regula am facut si uroculturi la fel in regula doctorul de familie roman ma trimis sa fac o operatie laparascopic sa nu am endometrioza ma consultat doctorul si mi a gasit ureterul pe partea stanga dilatat cu 0, 6 cm si a spus sa fac aceasta interventie sa nu fie un chist de endometrioza bine operatia am facut-o dupa 2 saptamani de la consult am facut si asta acum 4 zile si la operatie ureterul nu mai era dilatat am intrebat doctorul de ce nu mai e dilatat mi a spus sa merg iar la urolog ca e posibil sa elimin singura pietre
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hematii în urină - explicații
  •