Cui sa ma mai adresez? urinez des si putin | Forumul Medical ROmedic

Cui sa ma mai adresez? urinez des si putin

05-07-2018
Briana2000
Nu este medic/terapeut
Briana2000
In urma cu 3 saptamani am avut o cistita hemoragica sau am eliminat vreo pietricica de la rinichi.Am fost la medicul ginecolog, am urmat 5 zile de gentamicina, etamsilat si fitomenadion.Mentionez ca inainte de a urina spre sfarsit cu picaturi de sange, aveam o usturime si urinam mai des ca inainte.Dupa tratament am facut un examen de urina si o urocultura si a iesit doar 20hematii.La 2 saptamani am mers la urologie unde mi s-a facut ecograf si analize de sange si sumar de urina unde au iesit 10hematii...in rest analize de sange bune.Acum cateva zile am mers la alt ginecolog care mi-a facur ecografie abdominala si intravaginala si mi-a dat sa fac CA125, CA, ALFA FETOPROTEINA care au iesit bine.la ecograf s-a gasit un chist maricel de 4 pe 3cm pe care stiu ca il am de ceva timp dar mi s-a spus ca e functional.Intrebarea mea e de ce mai urinez des si putin uneori si parca simt si o presiune in vezica??.multumesc anticipat!Am uitat sa spun ca la urologie mi-au zis ca vezica si rinichii sunt normali...iar la ginecologie mi s-a dat un plic de monural si ovule cu cerviron.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.