Durere in piept

28-08-2018
Bianca192
Nu este medic/terapeut
Bianca192
De câteva luni ma doare in piept, zona inimii.Durerea este ca o înțepătura, rareori arsura sau apăsare.De fiecare data când ma doare in piept, ma doare și in spate, in aceeași zona, iradiind spre coaste, de multe durerea venind din spate câtre coastele din fața.Mi s a întâmplat de câteva ori același lucru și in partea dreapta a pieptului, dar mai des in cea stânga.Am făcut nenumărate EKG uri, chiar și in timp ce simteam durerea, și totul a ieșit Ok.Am făcut și ecografii de cord unde la fel totul ok.Am făcut și o spirometrie iar plămânii sunt Ok, analizele de sânge la fel.De ce natura poate fi durerea, ce investigații ar trebui sa fac?Am scolioza și o poziție incorecta a coloanei, in caz ca este relevant.
3 comentarii
0
29-08-2018, ora 04:03
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Daca toate investigatiile pe care le-ati enumerat sunt bune, poate sa fie o nevralgie intercostala. Cauza poate sa fie coloana vertebrala. Va recomand sa apelati la un centru medical specializat in astfel de tratamente. Noi tratam foarte mult aceste situatii cu rezultate foarte bune. Deci nu va speriati, se poate trata.

dr Petre Muresan
0
02-10-2018, ora 21:26
Ene Neculae
Identitate neconfirmată
Ene Neculae
Buna, seara!
Pentru situatia expusa mai sus, va recomand terapia Bowen, este o tehnica extrem de eficienta care va poate ajuta foarte mult,

------------*

(*modificat de admin)
0
03-10-2018, ora 15:52
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Se poate trata cu succes de catre un centru medical cu experienta in domeniu.

dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  • Scorul de calciu arterial coronarian prezice evenimentele cardiovasculare adverse majore în durerea toracică
  •