Durere in piept
Buna ziua! Sotul meu are durere in piept de vreo 3-4 luni, anul acesta a fost un an foarte greu pt noi, stres mare, in august l-a durut stomacul incat nu putea nici sa manance, dupa ceva timp a inceput sa il doara in piept, sunt ingrijorata pana ajunge la medic, zice ca il doare si cand respira mai adanc, el lucrand in constructii va dati seama ca si ridica foarte mult. Acum este plecat din țară, a zis ca mai are si arsuri in capul pieptului, se poate sa fie din cauza stomacului?. Multumesc!
1 comentarii
Din cauza schimbarii regimului alimentar are arsuri si reflux gastric iar durerea sigur este de la o hernie hiatala, trebue sa faca urgent o endoscopie la stomac si se va lamurii totul, apoi cu tratament va trece.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5cancerul plumonar cum se manifesta?
- 16ameteala si dureri in piept
- 3durere in piept cand ajung cred alimentele inghitite
- 5Palpitatii si dureri in piept
- 7nu mai suport durerea, dar nimeni nu stie ce am...
- 3durere si strangere in capul pieptului.Va rog ajutati-ma!
- 2Durere in piept in partea dreapta
- 4durere in piept
- 0Dureri i furca pieptului
- 0Dureri in zona toracica
- 2Dureri în capul pieptului
- 1arsuri epigastrice si arsuri bucale
- 2Durere in piept
- 2Dureri in capul pieptului
- 3Durere in piept
- 0Durere in piept partea dreaptă la efort
- 1Durere inexplicabila !
- 0Dureri in piept si spate
- 8Ce cauze posibile pot fi pentru o durere in partea stanga a pieptului, in zona inimii?
Mai multe informații despre: Durerea in piept durerile in piept durere in cosul pieptului
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: