durere in piept la 21 de ani

24-11-2008
moonsh
Nu este medic/terapeut
moonsh
Buna ziua!Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi!Nu este vorba despre mine ci de prietenul meu de 21 de ani.Are dureri in piept, dificultati in respiratie mai ales la efort mai mare(prezinta dureri mai ales cand respira mai adanc )insa ce ma ingrijoreaza pe mine cel mai mult este ritmul lui cardiac.Cateodata incepe sa ii bata inima foarte ciudat(recunosc ca m-am si speriat cand i-am auzit inima prima data), bate destul de incet si se aud ca niste paraituri.Nu stiu daca e descrierea cea mai indicata insa nu stiu cum astfel sa explic acele zgomote ciudate.Trebuie sa mentionez ca a facut sport de performanta mai bine de 7 ani, acum s-a retras, de asemenea a mai avut niste fluctuaitii de greutate destul de mari acum un an(a slabit foarte mult).A mai fost la doctor acum jumatate de an si i-au spus ca se poate ca pierderea in greutate sa fi cauzat simptomele.Insa acum aceste simptome au revenit desi nu a mai avut nici o problema.I-am zis sa mergem la doctor din nou insa este foarte incapatanat, si mai ales ca aici nu avem medic de familie (suntem in bucuresti).Daca ati putea sa ma ajutati sa imi spuneti cam ce ar putea avea si daca se poate sa imi spuneti unde am putea sa mergem, de preferat NU cabinet particular deoarece suntem studenti si stiu ca analizele ar fi destul de scumpe.Va multumesc mult.
3 comentarii
0
25-11-2008, ora 11:56
moonsh
Nu este medic/terapeut
moonsh
va rog frumos daca puteti sa imi raspundeti..
0
25-11-2008, ora 20:04
moonsh
Nu este medic/terapeut
moonsh
multumesc mult pentru raspuns...sper sa il conving sa mergem in vacanta la medicul lui de familie sau la spital
0
26-11-2008, ora 10:00
moonsh
Nu este medic/terapeut
moonsh
As vrea sa imi raspunda si o persoana certificata...va rog muuult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •