Durere in piept/ lipsa vitamina d

13-11-2018
Mtudor
Nu este medic/terapeut
Mtudor
Buna seara,

De curand am inceput sa am niste dureri in piept, apasatoare, in partea dreapta. Mergand la medic si facand analizele de sange am sesizat faptul ca nivelul de vitamina D este foarte scazut (11.7) si de aceea aceste dureri. Mi s-a oferit tratament cu vitamina D (2000iu) 2 pe zi timp de 2 luni iar apoi una pe zi timp de 3 luni si mi s-a spus ca durerile vor trece intr-o luna. Sa inteleg ca aceasta este durata de crestere a vitaminii D in corp?
Tin sa mentionez ca durerile sunt insuportabile uneori, alternand din stanga in dreapta dar si in capul pieptului.
Pe langa aceasta problema am la stomacul si Helicobacter dar medicul mi-a zis ca ne putem ocupa de acesta in februarie (2019) cand terminam cu vitamina D.
Am facut un EKG si doamna de la ambulanta mi-a citit analizee pe care le aveam de la medicii care m-au vazut anterior si a spus ca si acest virus imi creaza aceste stari.

Credeti ca poate fi vorba si de altceva?
Va multumesc.
1 comentarii
0
27-05-2019, ora 21:24
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Hristos a Înviat! Mai aveți și alte simptome? Stomacul poate da durere, dar destul de rar iradiază până la nivel toracic. Dacă faceți radiografie și spirometrie și rezultatele vor fi bune atunci puteți exclude și patologia pulmonară. Vedeți cum evoluează durerea sub acel tratament cu vitamina D. Dacă mai aveți întrebări vă răspund cu drag, sper să vă fie de folos ce v-am scris! O seară liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

01-10-2019, ora 12:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Otosan Gel Forte pentru gat
Durere acută, iritație, pierderea vocii, tuse uscată?
Otosan Gel Forte pentru gât este un produs inovator natural ideal pentru ameliorarea simptomelor asociate cu iritarea gâtului. Datorită formulei sale speciale sub forma de gel, acesta formează o peliculă mucoadezivă activă în tractul faringian și laringian, care protejează mucoasa de acțiunea iritantă a agenților externi, oferind o stare de confort prin eliminarea durerilor de la nivelul gâtului. Detalii aici

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.