durere in urma sarurilor depuse

21-11-2007
razbaici
Nu este medic/terapeut
razbaici
am aflat in urma multor investigatii ca durerea pe care o am de aproximativ 2 luni se cauzeaza sarurilor depuse. ma doare piciorul atunci cand il misc in anumite poziti, nu pot fugi nu pot sa fac miscari bruste cu el. ajutor va rog.
4 comentarii
0
21-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Va rog sa-mi spuneti ce diagnostic vi s-a pus.Ce analize ati facut?Acid uric, creatinina serica si urinara etc?
0
22-11-2007, ora 00:00
razbaici
Nu este medic/terapeut
razbaici
am facut rmn si radiografie, am fost la 3 ortopezi si au zis ca nu am nimic. apoi am fost la un fizioterapeut si mia zis ca nu are cum sa mi apara ceva in neregula pentru ca am niste saruri depuse pe articulatii, si nu apar la nici un fel de analiza.
0
27-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
In afara de RMN, radiografie va rog sa-mi spuneti de unde ati aflat ca aveti "saruri depuse pe articulatii"?Ce alte analize ati facut?Trebuie facute si acidul uric, creatinina serica si urinara, proteina C reactiva, ASLO, fibrinogen.
0
10-10-2008, ora 00:00
razbaici
Nu este medic/terapeut
razbaici
buna ziua. am mai scris pe aces forum medical, dupa cum vedeti, mi-am facut o operatie, mi sa extirpat jumatate din meniscul extern de la piciorul drept. a trecut cam 7 luni de atunci, dar piciorul tot ma jeneaza, nu mai este ca la inceput, dar tot ma deranjeaza. astept sfaturi, va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antiinflamatoarele non-steroidiene cresc riscul cardiovascular la pacienții cu osteoartrită
  • Rolul estrogenului în osteoartrită și durerile lombare la femei
  •