Durere in zona pelvina

13-10-2017
andreearusu
Nu este medic/terapeut
andreearusu
Buna ziua, scriu pe acest forum in speranta ca voi gasi o indrumare. Problema mea este o durere sub buric in zona ovarelor care cel mai intens se simte in dreapta si cand stau jos! Aceasta durere e prezenta de aproximativ 4-5! Zile. am fost la ginecolog crezand ca e vorba de un chist ovarian, insa ginecologic vorbind totul arata in regula. Dr mi-a zis ca sunt post ovulatie si ca durerea e posibil sa fie de acolo..si ca am putin lichid la ovarul de unde simt ca vine durerea. mai precizez si ca atunci cand mi s a. Efectuat ecografia vaginala am simtit clar ca durerea vine din zona dreapta din ovar! mi-a dat nurofen am luat si a trecut, insa seara durerea revine. Nu ca inainte.. insa revine. ce ar putea fi? Ce medic ar trebui sa consult mai departe ? E posibil sa vina de la colon? Sau de la rinichi? Nu stiu ce medic sau ce investigatii sa fac mai departe. ca si simptome. 2 zile la rand am observat in scaun o cantitate infima de gelatina. abia sesizabila! Alte simptome nu am ! Mie imi e tare frica sa nu fie vorba de cancer de colon.. dar daca ar fi vorba de cancer de colon atunci ma gandesc ca nu ar trece durerea de la nurofen sau as avea si alte simptome gastrointestinale nu? Precizez ca am doar 20 de ani si nu am fost niciodata bolnava.. astept un raspuns! Multumesc !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: