Durere la apasare

26-01-2019
Orza
Nu este medic/terapeut
Orza
Bună ziua în urmă cu 10 zile mi sa cimentat o lucrare noua dar cu o zi înainte am avut o extractie a unui moalar de minte din partea stîngă jos totu a decurs normal dupa cimentarea definitivă la 3 ore au început durerile la maseaua de lîngă moalar prinsă în lucrare după ce am luat de doua ori nurofen forte la interval de 6 ore durerile au scazut apoi am vorbit cu medicul și mia zis sa iau doar cind ma doare și au trecut 10 zile și tot mai simt o durere pe maseaua prinsă în lucrare dor la apasare sau cind mănînc și mai iau nurofen dupa care nu mai doare 10-12ore oare este normal.Vă mulțumesc mult
2 comentarii
0
27-01-2019, ora 09:00
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata
Maseaua de minte era langa lucrare? Nu se intelege foarte bine din postare.
Daca locul extractiei este chiar langa lucrare este posibil sa iradieze durerea de la extractie. In jur de doua saptamani se va vindeca rana si durerea va diminua.
0
27-01-2019, ora 14:02
Orza
Nu este medic/terapeut
Orza
Bună ziua da lucrarea este pînă lîngă maseaua de minte care a fost extrasă Am uitat sa specific că maseaua a fost extrasă normal nu prin intervenție chirurgicală a durut puțin la extractie pt că la rădăcină a avut puroi, dupa 2 anestezi abia a amorțit un pic si sa rupt si cu greu a reusit d-mn doctor sa o extragă nu am avut nici o durere dupa extractie pînă a doua zi la 3 ore dupa ce mi sa cimentat lucrarea definitiv.Lucrarea fiind forte mare de 13 dinti sus și 12 jos vreu sa mai specific ca la nici un dinte sau masea de desub lucrare nu a fost nevoie pt tratament, doar șlefuire lor.Va multumesc mult pt răspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce doare locul extracției?
  •