Durere la percutie dupa rezectie apicala

26-01-2019
dan-89
Nu este medic/terapeut
dan-89
Buna ziua,
Este normal ca, la 10 zile dupa rezectia apicala la un incisiv lateral, acesta sa doara cand efectuez loviri usoare? Aveam aceste senzatii la percutie inainte de operatie, dar mi s-a zis ca este din cauza chistului. Dupa rezectie in mod normal as fi scapat de chist, respectiv de durere. Oare nu s-a extras chistul in totalitate?
Multumesc!
4 comentarii
0
26-01-2019, ora 09:11
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Durerea este normala si poate persista pana la doua luni.
0
26-01-2019, ora 12:22
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua! Dupa cum a spus si colegea mea, poate fi normal, dar trebuie verificat sa nu fie inalta coroana/ plomba dintelui. S-a realuat si tratamentul de canal inainte de indepartarea chistului?
0
26-01-2019, ora 13:43
Dr. Remiș Constantin
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Remiș Constantin
E normal sa va mai doara o perioada dupa interventie
0
27-01-2019, ora 12:43
dan-89
Nu este medic/terapeut
dan-89
Multumesc pentru raspunsuri.
Nu, nu am facut tratament de canal inainte, s-a plombat pe radacina in timpul interventiei, chistul fiind unul destul de mare. Am avut 2 rezectii apicale, iar celalalt il simt bine, de asta ma ingrijoreaza durerea celuilalt.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.