Durere la talpa piciorului!

22-03-2011
iusty007
Nu este medic/terapeut
iusty007
Buna! Ma numesc Stefan si de un timp ma apuca niste dureri la ambele talpi ale piciorului dintr-o data si tin cateva secunde... Doare ingrozitor si durerea vine fara sa stau in picioare vine cand sunt pe scaun sau in pat ma apuca dintr-o data parca ar strange cineva talpa intr-o menghina! Mentionez ca in Aprilie fac 16 ani iar daca e de folos am 1.62 m si 47 Kg(putin stiu o sa las un comentariu si despre aceasta).

Multumesc anticipat,
Stefan
4 comentarii
0
22-03-2011, ora 23:16
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Poate fi o cauza vasculara, neurologica, metabolica sau un simplu dezechilibreu hidroelectrolitic etc.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Ante-Picior
0
23-03-2011, ora 00:18
iusty007
Nu este medic/terapeut
iusty007
Multumesc! Si ce se poate face in privinta asta? M-am saturat sa m-a i-a prin surprindere durerea...
Si e posibil sa fie mai grava ?

Multumesc anticipat!
0
23-03-2011, ora 00:29
iusty007
Nu este medic/terapeut
iusty007
Si fiti mai explicit, cum se trateaza si din ce cauza s-a provocat, daca nu stiti exact spuneti pentru fiiecare dintre simtomele de mai sus poate ma incadrez in una...

Cu stima,
Stefan
0
23-03-2011, ora 12:49
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Nu putem decela o cauza neurochirurgicala, vasculara, neurologica, metabolica, ortopedica, cardiaca, vasculara, hidroelecgtrolitica, etc fara un minim examen local direct. Pot exista mii, poate zeci de mii de posibilitati diferite, iar in medicina primul reflex este examinarea clinica directa, fara de care este categoric imposibila elaborarea unui diagnostic.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Ante-Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: