Durere lombara

27-01-2019
Florin S.
Nu este medic/terapeut
Florin S.
Buna ziua, scriu acest subiect pentru mama mea care in dimineata precedenta mai exact pe 26.1.2019 dupa ridicarea unei oale de bucatarie pline cu apa, a inceput sa resimta o durere in partea inferioara a spatelui ( adica zona lombara ) ce iradia in abdomen ( mai exact partea dreapta ).Dupa cateva ore a plecat sa cumpere cate ceva eu fiind plecat si cand s-a intos durerile se agravasera, simtea o stare de voma iar durerea s-a intins pe tot spatele in zona lombara.
Dupa cateva ore de la tot acest incident a inceput sa plece cum se mai zice durerea si in partea de jos ( mai exact daca nu ma insel spre pelvis ) - adica spre partile laterale ale organelor genitale.

De vreo 2 ani se plange de mancarimi in zona lombara fata in partea dreapta langa buric ( si pe langa asta arsuri sau durere la efort ).Nu am stiut ce sa zic daca afectiunea este legata de o hernie sau de pietre la rinichi.Este o femeie putin cam incapatanata si nu doreste sa vada medicul, adica nu a fost de 30 de ani la un medic, din cei 59 pe care ii are.

Varsta: 59
Greutate : intre 65-68
Inaltime : 1.65

Evident voi oferii toate informatiile necesare daca mai este nevoie.Va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.