Durere lombara sau ceva mai grav ?

26-08-2016
Dumitru94
Nu este medic/terapeut
Dumitru94
Buna ziua am 22 de ani. In ultima vreme ducand o viata mai sedentara am decis sa merg la sala. Sub supravegherea unui antrenor personal am practicat exercitii de o intensitate destul de crescuta. Singurele exercitii care mi au pus probleme desi recunosc ca nu am inceput acest program de exercitii treptat deoarece m am supraestimat putin, au fost cele de spate mai exact in zona lombara. In urma acestor exercitii mai exact la 2 zile dupa acest antrament simt dureri lombare in special la miscarile bruste. Nu pot sa ma aplec prea mult sau sa arcuiesc spatele. Nu am probleme cu somnul sau cand stau intins. Mai vreau sa precizez ca dupa ce am terminat antrenamentu m am simtit destul de rau am avut stari de voma si ameteli, dar am mers pe considerentul alimentatiei mai slabe din ziua respectiva. Va spun acest lucru deoarece acum cativa ani cand mi am rupt mana si am avut un traumatism mai serios am avut imediat aceleasi stari de slabiciune, desigur mai accentuate. As dori sa stiu daca e vorba de un traumatism mai grav, o hernie sau orice astfel de diagnostic. Si ce medicamente sau unguente pot aplica deocamdata avand in vedere ca trebuie sa mai aman cateva zile un control mai detaliat
Multumesc cu mult respect, astept un raspuns!
1 comentarii
0
04-11-2016, ora 19:51
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Chiar nu se poate ghici fara un consult, investigatii paraclinice si bioumorale ce s-a intamplat...sunt lucruri care se pot determina online pe baza unui istoric al bolii, altele nu...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.