durere masea, nerv scos, infectie dentara, plomba

19-04-2011
larisa69
Nu este medic/terapeut
larisa69
Am plombat in urma cu 8 luni o masea dar dupa aceea a inceput sa ma doara cand mancam sau apasam pe ea. Dupa o saptamana plomba a picat si nu m-a mai durut. Dupa vreo 4 luni am fost la alt medic stomatolog care mi-a spus ca nervul este distrus, a umblat cu acele in ea dar nu simteam nimic, fara anestezie cu toate ca i-am spus ca in anumite perioade se misca incet. La radiografie a spus ca am infectie, mi-a pus pansamente de 3 ori apoi a plombat-o. Nu s-a mai miscat dar acum a inceput din nou sa se miste si am niste dureri ingrozitoare care ma lasa putin si apoi revin fara vreun motiv anume. Nu este umflat decat putin de tot gingia. Ce ma sfatuiti? Va multumesc.
5 comentarii
0
19-04-2011, ora 12:08
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
SIGUR ai nevoie de o NOUA vizita la
ALT medic stomatolog.

Sanatate si Un Paste linistit.
0
20-04-2011, ora 12:19
raisamea
Nu este medic/terapeut
raisamea
salut!daca nu se mai poate salva acea masea, de ce nu o scoti?
Eu am tratat anul trecut o masea 4 luni, acum, anul asta mi-a cazut plomba, iar dupa Paste am zis sa mi-o scot si sa pun alta cand se vindeca locul.
0
20-04-2011, ora 12:20
raisamea
Nu este medic/terapeut
raisamea
Anul trecut am tratat-o degeaba, niste bani si timp irosit degeaba.
0
20-04-2011, ora 12:21
raisamea
Nu este medic/terapeut
raisamea
SAU MERGI SI LA UN ALT STOMATOLOG SI VEZI CE SPUNE:SA O MAI PLOMBEZI SAU SA O SCOTI.
Sanatate si Paste Fericit!
0
20-04-2011, ora 13:19
larisa69
Nu este medic/terapeut
larisa69
Am luat cateva zile augmentin dar degeaba si azi dimineata am luat ibuprofen 600 si dupa o pastila mi-a luat cu mana durerea, cred ca era de la curent.Sper sa nu se mai repete caci atunci va trebui sa fac ceva cu ea, oricum acum e ok. Va multumesc si va urez un PASTE FERICIT !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: