Durere molar 26 după scoaterea nervilor

20-04-2023
Sorina07
Nu este medic/terapeut
Sorina07
Buna ziua,
Mă confrunt cu o problema de 6 luni și anume:
-in luna octombrie mi se schimba o plomba la molarul 26(specific că nu mă durea, dar stomatologul a decis că e veche și trebuie schimbata), apoi după durere persistenta 2 săptămâni și se decide că e afectat nervul, se scot 3(microscopic)se obturează canal, dar durere in continuare
-se reface radiografie reteoalveolara și nu se găsește nicio problema, iar stomatologul spune că nu înțelege de ce ma doare ai că totul e ok
-mentionez că durerea era prezentă în fiecare zi, cer altă părere, mi se slefuieste maseaua de jos care era în contact cu acest molar 26, durerea dispare pt 5 săptămâni după care reapare și sunt sfătuită să fac CT, unde mi se spune că există al 4-lea nerv care este scos în luna martie acest an(microscopic), fara a intra pe canalel vechi;durerea dispare pt 5 zile, după care a revenit și e prezenta zilnic
-se șlefuiește din nou că să nu mai fie în contact cu cea de jos(menționez că ocluzia mea nu e stabila din partea de jos lipsind 2 molari, stânga, dreapta), dar durerea nu dispare
-medicul mă sfătuiește 7 zile sa iau Nurofen alternat cu paracetamol, doze maxime(durerea cedează dar nu de tot)
Vă întreb și va rog sa imi spuneți ce e de făcut, căci de 6 luni toată viața îmi e afectata..și nici medicii nu știu ce să mai zică.
Va mulțumesc din suflet!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: