Durere netratata

01-06-2017
DanielCondrea
Nu este medic/terapeut
DanielCondrea
Buna ziua !
Postez pe acest forum deoarece am o oarecare frica si as vrea sa stiu daca e reala sau nu.
Acum doua saptamani a inceput sa ma doara un molar din partea dreapta.Durerea era de scurta durata (maxim 10min) dar foarte intensa.Ea aparea doar la un stimul :ceva rece, cald sau mancare(covrigi, cipsuri etc).
La 2, 3 zile a inceput sa ma doara noaptea, spre dimineata, trezindu-ma din somn.Durere intensa trecand doar cu nurofen, aulin etc.Toata povestea a durat cam 3, 4 nopti, de precizat faptul ca ziua nu aveam nici un "stres".
Problema este urmatoarea:La cateva zile dupa am observat ca am o oarecare jena sub ochiul drept, intres nas si pomet la apasare, de parca as atinge acel nerv.As vrea sa stiu daca sunt sanse ca infectia sa fi degenerat, in absenta durerii, si sa fi urcat.
22 ani, fara boli cronice, am avut plombate doua masele.

Multumesc anticipat, astept raspuns !
1 comentarii
0
07-06-2017, ora 09:54
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Va recomand sa mergeti la un medic stomatolog pentru efectuarea unui tratament de specialitate.
Nervul acestui molar a fost afectat si infectia a depasit apexul ( radacina ) dintelui si a ajuns in os.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce doare locul extracției?
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  •