Durere os pisiform, amortire palma

14-04-2021
mihaelus2002
Nu este medic/terapeut
mihaelus2002
Buna ziua
In luna august anul trecut am cazut, lovindu-ma la palma stanga.Osul pisiform mi-a fost afectat in sensul ca nu am mai putut sa inchid pumnul, orice miscare era dureroasa si mi s-a umflat osul(zona respectiva).Mi-am revenit dupa cateva luni, aprox. 7 luni, dar palma imi este amortita si inca ma doare la anumite miscari pe care le fac.Noaptea imi amorteste rau palma si merge uneori chiar in sus pe mana.Fiind mana stanga, adica pe partea inimii, as vrea sa stiu daca e vreo problema legata de inima, sa nu o afecteze (la infarct stiu ca este un semn amortirea mainii stangi).Mentionez ca sufar de scleroza multipla si din 2007 am ambele palme amortite permanent, insa dupa cazatura, palma stanga este mult mai amortita decat era.Osul pisiform de la mana stanga pe care am cazut este mai umflat decat la palma dreapta la care osul este mai plat.Intrebarea este daca trebuie sa ma ingrijoreze amorteala palmii stangi si daca pot sa fac ceva sa nu mai am acest disconfort. In conditiile actuale de pandemie nu am fost la niciun doctor. Va multumesc Mihaela
2 comentarii
1
16-04-2021, ora 10:45
Dr. Mitrulescu Cristian
Ortopedie si traumatologie, Timisoara
Dr. Mitrulescu Cristian
Trebuie un examen clinic atent, posibil sa fie vorba de compresia nervului ulnar in canalul Guyon.
0
16-04-2021, ora 12:39
mihaelus2002
Nu este medic/terapeut
mihaelus2002
Multumesc frumos !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: