Durere puternica de brat

15-04-2018
MAAGDALENA
Nu este medic/terapeut
MAAGDALENA
Buna ziua,
Știu ca poate părea banala întrebarea mea, însă eu sunt puțin speriata și de aceea va cer ajutorul profesionist.
Ieri dimineața m-am trezit cu o puternica durere de brațe. La mâna stânga a cedat ușor, însă mâna dreapta aproape nu o pot mișca de durere. La anumite mișcări destul de ușoare, cum ar fi ridicarea de lângă corp sau puțin in fata, ma doare îngrozitor de tare.Ieri durerea a persistat toată ziua, cedând foarte puțin spre seara, însă astăzi când m-am trezit a devenit la fel de puternica. Nici sa îmi iau o bluza pe mine nu pot.
Activități intense cu mâna nu îmi amintesc sa fi făcut, singurul lucru ar fi ca ieri noapte m-am trezit căci fiul meu de 8 ani(cu care dorm) ma împingea puternic cu piciorusele.
Aștept o părere și va mulțumesc anticipat
1 comentarii
0
16-04-2018, ora 22:11
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Poate sa fie o afectare a umarului. Trebuie sa megeti la medic pentru un consult si investigatii.

dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.