Durere rinichi, incontinenta urinara

27-07-2020
KlauJessy
Nu este medic/terapeut
KlauJessy
Buna ziua. Ma numesc Claudia 37 ani. De cativa ani sufar de dureri de rinichi nu sunt zinice dar foarte dese. Au inceput acum 4 ani cand am slabit foarte mult 32 kilograme din cauza unor pietre la vezica biliara de care m-au si operat. De atunci sufar si de incontinenta urinara. In urma analizelor mi s-a diagnosticat pietre in rinichiul stang si un chist la dreptul. Problema mea este ca ma doare mai mult dreptul. Am fost de multe ori la urgenta din cauza durerilor si mi s-a spus ca ma doare ca poate elimin vreun calcul sau de la ciclu cand coincidea cu menstruatia. La última ecografie de acum 2 ani rinichii normali. Intrebarea mea este de ce de acum 2 saptanani ma dor foarte tare dreptul mai ales, gust dulce constant in gura si piele, mucoase, transpiratie lipicioase si gura seaca, mentionez ca nu am diabet? Analizele rinichi normale TFG>90 si indicii de sange in urina <3. Mi s-a spus ca e totul normal dar durerile continua. Simptomele de dulce si piele lipicioasa si gura seaca corespund unei probleme renale? Si inca o intrebare am anemie feripriva si iau fier oral dar simt ca de 4 zile de cand am inceput tratamentul ma dor mai tare rinichii, afecteaza fierul rinichii? Va multumesc.
1 comentarii
0
28-07-2020, ora 17:21
KlauJessy
Nu este medic/terapeut
KlauJessy
Buna ziua acum cateva zile am postat deja 3 intrebari pentru ca sunt intr-o situatie de sanatate foarte delicata? Chiar nu exista nici o persoana care are aceleasi simptome ca si mine sau un profesional sa ma poata indruma?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Incontinența urinară la bărbați
  • Cum dor rinichii - dureri specifice în afecţiuni renale
  • Sfaturi în caz de incontinență urinară
  • E normal să scapi urină?
  •