Durere si pulsatie dinte dupa pregatirea de coroana dentara

03-12-2021
AnastasiaSoare
Nu este medic/terapeut
AnastasiaSoare
Buna seara,

De cateva saptamani am inceput pregatirea pentru o coronita, insa dupa tratament, dintele pulseaza si este dureros la masticatie.
Precizez ca am facut o radiografie, iar domnul doctor mi-a spus ca nu este infectie ci o parte din tratamentul de canal "s-a scurs" la baza radacinii. Iau antiinflamator de 5 zile, insa durerea este tot acolo.
Ce ar fi de facut daca durerea nu dispare?
Multumesc!
2 comentarii
1
04-12-2021, ora 21:54
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna seara, daca dintele are tratamentul finaliat il ultimele 2 saptamani, nu ar trebui sa fie problema. Uneori este mai sensibil. Puteti eventual temporiza efectuarea coronitei. Uneori, rar, durerea dupa tratamentul de canal dureaza si o luna de zile. Numai bine!
0
04-12-2021, ora 22:14
AnastasiaSoare
Nu este medic/terapeut
AnastasiaSoare
Va multumesc pentru raspuns!
Tratamentul a fost finalizat aproximativ acum o luna, insa pulsatia si durerea au aparut cam de 2 saptamani, nu imediat dupa slefuire si aplicarea tratamentului.
Considerati ca este nevoie de un retratament de canal?
Multa sanatate si numai bine!

P.S: As pune o imagine cu radiografia, insa nu stiu cum..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: