Molar de minte obturat pe canal, dureros

03-04-2019
Flavia86
Nu este medic/terapeut
Flavia86
Buna ziua,
Mi-au iesit toti 4 molari de minte, fara durere si fara nici un disconfort. Acum 4 ani am facut la molarul de jos dreapta o mica, carie, nedureroasa obturata corect.
Acum 2 saptamani a inceput sa ma doara molarul respectiv o durere violenta si ziua si noaptea.
A doua zi m-a vazut medicul si in urma unei radiografii pe care nu se vedea nici un semn de carie sau de inflamatie, mi-a spus ca am facut o pulpita si trebuie obturatie pe canal.
Mi-a facut anestezie si desi aveam 1/2 de cap amortit m-a durut cumplit.
Dupa alte 3 zile aceasi poveste, anestezie, tot durere cumplita obturatie de canal (2 la nr ) definitiva.Doua zile iarasi am stat cu durere dar dupa m-a lasat.
De ieri insa a inceput o durere atat de violenta, nu cedeaza nici la Tador.
Iar am facut radiografie, medicul a zis ca totul e ok doar ca pe a depasit foarte putin lungimea unui canal. Dar ca este normal sa ma doara si ca o sa imi treaca cu antiinflamatoare.
Scuzati povestea dar efectiv sunt disperata, ma doare jumatate de cap si nu stiu daca e normal.
Multumesc pentru eventualele radpunsuri !
2 comentarii
1
03-04-2019, ora 17:00
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Dupa obturatia de canal definitiva pot aparea dureri.
Se recomanda antiinflamatorii si caldura locala.
0
03-04-2019, ora 23:33
Flavia86
Nu este medic/terapeut
Flavia86
Multumesc frumos ! Seara buna !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: