Durere sub coasta in partea stanga

21-07-2018
MihaelaTC
Nu este medic/terapeut
MihaelaTC
Buna ziua! Am si eu cateva mici probleme si as dori daca se poate, un sfat. Acum 1 luna, aproximativ 2 luni a inceput o durere usoara la stomac, durere suportabila, dar am zis ca este probabil de la mancare si m-a tot tinut pana in prezent. Acum 1 saptamana, m-am trezit intr-o dimineata cu dureri musculare peste tot si imi simteam corpul super slabit, mentionez ca nu am depus deloc efort fizic, iar a doua zi cu dureri in gat, ochi lacrimati, febra, dureri ingrozitoare de cap. Am zis ca este o gripa sau raceala ceva, luată de prin vant. Urmatoarea zi, a treia, febra mea a inceput sa prinda aripi, de vre-o 3-4 ori pe zi inclusiv noaptea, am luat ceaiuri pentru gripa si raceala, paracetamol, agocalmin, ibuprofen absolut nimic. Imi trecea pentru 2 ore, dupa care din nou aparea febra impreuna cu durerile de cap care ma trânteau in pat. Transpir noaptea in ultimul hal, durerile de gat nu-mi trec, iar mai nou o durere taioasa in partea stanga sub coasta, cum ma sucesc, misc brusc imediat ma doare, acum si cand trag aer in piept cateodata. Nu am mers la un doctor pentru ca nu mi-a permis timpul, dar sper ca in zilele urmatoare sa pot ajunge. Orice sfat, sau parere este cu drag primita. Nu mai scap de toate astea, si imi este foarte rau. Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.