Durere sub coasta stanga, dispare la prima bere sau a doua bere

24-01-2021
Chelucupar
Nu este medic/terapeut
Chelucupar
Buna ziua, am 21 d ani si de aprox un an simt o durere in partea stanga sub coasta, am observat astazi ca e un punct fix la atingere, am fost la medic si mi-a fost facuta ecografie, diagnosticul fiind gastrita si steatoza hepatica gradul 1, inainte sa merg la medic am urmat o dieta bazata pe grasimi si alcoolu nu lipsea in nici o saptamana, nu am mai fost la medic intrucat tratamentul lui nu m-a facut sa ma simt mai bine, mi-a fost prescris printre altele cipralex si sulfamirida dar nu au ajutat, gandindu-ma ca ar fi o problema emotionala, ma simteam mult mai bine cand beam o bere, nu stiu la alte tipuri de alcool, stiu ca nu ma mai doare cu bere sau cel putin nu mai simt si ma refer la prima a doua bere nu cand am trecut peste 7
Acum nu mai beau si nici nu mai fumez
Intrucat nu am mai fost la doctor am urmat un regim hidric de ieri pana azi oar alaltaieri m-am rezumat doar la apa simtindu-ma chiar bine, ieri si azi am mai mancat ca sa nu fie sanse sa pic pe jos, de la 8 la 10-11 am baut doar apa, 1 l jumate oat la 11 am mancat zeama de la o ciorba cu afumatura cu paine prajita unde a inceput sa aparat un oarecare discomfort si balonare, astazi mi-am luat un complex de vitamine si continui dieta cu cat mai multa apa si putine alimente
O sa merg In viitorul apropiat la un alt medic, inca nu stiu la cine si daca s-ar putea o recomandare la iasi sau piatra neamt as fi incantat
Sanatate!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.