Splina marita?

04-10-2018
Alinasteliana
Nu este medic/terapeut
Alinasteliana
Mi s-a intamplat ca sambata, pe la jumatea zilei, in timpul unei respiratii mai adanci sa simt o durere sub coasta stanga. Restul zilei durerea s-a agravat, la fiecare respiratie simteam si o durere in umarul stang pana la jumatatea gatului. Seara a fost destul de naspa, durerea mai m-a lasat f putin, am luat un brufen. A doua zi am simtit doar o usoara jena, dar durerea de umar si gat ramasese. Cam dupa o ora de la trezire, durerea a devenit iar ca in ziua precedenta. Precizez ca durerea ma lasa sa inspir( chiar daca era dureros ), dar expiratul parca se oprea, era scurt. Luni toate astea mi-au trecut, dar marti am facut o febra musculara( sau cel putin asa percep eu ) la picioare, muschii de sus ai picioarelor ma dor ff rau, deabea ma ridic, apoi merg ok, cand vreau sa stau jos, trebuie sa ma tin de ceva. Nu am facut exer fizice sau ceva pt aceasta febra musculara. La primele simptome poate fi o splina marita? Multumesc!
1 comentarii
0
19-11-2018, ora 23:35
Tsimona
Nu este medic/terapeut
Tsimona
Buna seara!
De ceva vreme, din cand in cand ma doare foarte tare sub coaste in partea stanga. Și când ma ia daca ma mișc ma doare foarte tare. Ce poate fi?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum abordăm corect febra musculară - masaj, activitate musculară, modalități de recuperare rapidă
  •