Durere umar

13-08-2016
alexu86
Nu este medic/terapeut
alexu86
Salut am si eu o intrebare de 3.4 zile ma doare umarul stang adica osul simt parca imi infige cineva un cutit. Un sfat nu am facut efort mare nu fac sala
4 comentarii
0
13-08-2016, ora 16:02
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Pentru a va da un raspuns corect am avea nevoie de mai multe date despre dumneavoastra : varsta, inaltime, greutate, ce tip de munca faceti, ce alte boli ati mai avut sau aveti etc.
In situatia data ce va pot recomanda este sa mergeti la un centru medical specializat in afectiunile neuro-musculo-osteo-articulare.Acolo veti fi consultat si vi se vor indica investigatiile pe care sa le faceti.
Se va stabili un diagnostic si vi se va recomanda cea mai buna metoda de tratament pentru dumneavoastra.
Cred ca este o periartrita scapulo-humerala care se poate trata.
dr Petre Muresan
0
13-08-2016, ora 21:13
alexu86
Nu este medic/terapeut
alexu86
Pai 30 de ani 1.75 90kg... munca sef magazin mai ridic baxuri de suc bere etc... boli de nici un fel analizele la linie eco la inima acum 3 luni care mia spus ca sunt ok anul trecut de la 2 episoade de palpitatii holter ekg care a fost ok.
0
13-08-2016, ora 21:21
alexu86
Nu este medic/terapeut
alexu86
Si clavicula rupta cand eram mic si mama lupus.
0
13-08-2016, ora 22:43
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Efortul fizic si probabil expunerea la curenti de aer sau aer conditionat ar fi putut declansa aceasta durere. O interpretez ca o periartrita scapulo-humerala. Poate sa dureeze mai mult si sa fie greu de tratat. Acasa puteti lua un antiinflamator, dar va recomand sa va adresati unui centru medical cu experienta in tratarea unor astfel de boli.
Cu syima si respect.
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere acută după căderea pe umăr - leziuni posibile
  •