Dureri articulare după a treia doza de antirabic

28-02-2019
Jones92
Nu este medic/terapeut
Jones92
Bună ziua, in data de 20 am inceput sa fac prima doza de antirabic, iar după a treia doza nu am mai putut să mă ridic din pat din cauza durerilor de spate, acestea au trecut oarecum dar toată durerea s-a lăsat în picioare, în glezna piciorului stâng care s-a umflat foarte tare, talpa piciorului drept mă doare de nu pot calca pe ea, genunchiul stâng îmi înțepenește și am început să am mici dureri și în coate. Sunt terminat, de pe data de 29 ianuarie tot fac analize și nici un medic nu îmi poate da un răspuns concret, va rog daca îmi poate spune cineva de pe acest forum despre ce ar putea fi vorba. Vă mulțumesc anticipat.
4 comentarii
0
28-02-2019, ora 18:03
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua,
Cel mai logic ste sa consultati un medic infectionist.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
28-02-2019, ora 18:36
Jones92
Nu este medic/terapeut
Jones92
Cei de la boli infecțioase m-au trimis la reumatologie...
0
28-02-2019, ora 23:09
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
In orice caz, nu are nici o legatura cu ortopedia, ci cu bolile infectioase, reumatologie/alergologie/imunologie, cu neurologia etc.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
05-09-2022, ora 21:17
dnnnn99
Nu este medic/terapeut
dnnnn99
Vă rog să mă ajutați cu un sfat. Sunt la a doua doză de antirabic, mi s-a spus doar ca contraindicați ar fii expunerea la soare si alcool. Citisem pe forum, ca ar exista mai multe interdicții..cafeaua, ciocolata, coca cola si relatiile intime. Voiam sa va intreb si sa ma ajutati cu un raspuns, daca relatiile intime sunt interzise pe perioada imunizări? Eu cu soțul având contact intim. Vă multumesc pentru eventualele raspunsuri!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinul antirabic
  •