Dureri brat drept

29-08-2018
VARVARA
Nu este medic/terapeut
VARVARA
Buna ziua
De aprox.1luna mă lupt cu dureri puternice ale brațului drept.Le simt puternic în încheietura umarului, coboară pe os și la celelalte două încheieturi.Le-am pus pe seama curentului, a caratului sacoșelor in general a muncii din gospodărie.Am fost diagnosticata cu spondiloza cervicala acu 30 de ani dar mai luăm ceva și amelioram și înapoi la munca.Sunt diagnosticata și cu osteoporoza, am urmat 5 ani tratament, acu sunt in pauza(iau calciu și vigantole)endocrinologul îmi spusese ceva de o recuperare dar, fiind întrerupt de n ori în timpul consultatiei, a rămas neprecizat.Am folosit meloxicam 1 săpt, unguente Voltaren și acu Rumalaya(mi-am zis că-i mai puțin toxic).Durerea persista, este neîntreruptă.Creste in intensitate în funcție de activitățile fizice prestate.Va rog să-mi dați un sfat de urmat, deoarece toți din jur depind de mana mea dreapta.multumesc
3 comentarii
1
31-08-2018, ora 11:19
Dr. Mitrulescu Cristian
Ortopedie si traumatologie, Timisoara
Dr. Mitrulescu Cristian
Fara un consult clinic un sfat este greu de oferit. Pot sa fie multe cauze ale durerilor descrise
0
31-08-2018, ora 18:08
VARVARA
Nu este medic/terapeut
VARVARA
Multumesc
0
03-10-2018, ora 21:45
EricDancs
Nu este medic/terapeut
EricDancs
Si ma doare bratul si este o mica zgarietura la mana nici o data numi mi sa intamplat doar de acuma da ca misc bratul la kare am zgarietura ma doare putin
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: