dureri de cap din cauza hipotensiunii ?

17-06-2014
ely.b
Nu este medic/terapeut
ely.b
Buna ziua,
Am 47 ani, sunt femeie, am tensiunea 9 cu 5.Au inceput durerile de cap, m-am dus la medic si dupa consult, mi-a recomndat ;vin rosu (nu pot sa beau, ptr ca nu beau)vitamine, fier si un medicament ptr.dureri de cap;Quarelin 1 capsula pe zi, care este contraindicat celor cu tensiune mica.Ma zis ca daca si duupa acest tratament am dureri, ma va trimite la psiholog, deoarece eu vin dupa un doliu prelungit(mi-a decedat copilul in urma cu 6 ani, alt copil nu mai am, dar nu am mai avut probleme de sanatate)De la primul comprimat am inceput sa ma simt rau, ma apasa o greutate pe inima(aeasta este senzatia)
Daca ma puteti ajuta, un sfat.
Va multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Tensiunea mică / scăzută (hipotensiunea) - cauze, manifestări, riscuri, tratament, sfaturi utile
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.