Dureri de cap și ameteli

07-03-2018
Utilizator_23699
Nu este medic/terapeut
Utilizator_23699
Sunt la facultate și după o săptămână încărcată mă simțeam obosită și într-o seară am simțit o ușoară amețeală și o durere după cap care mergea pina in creștetul capului, vederea îmi era neclară asta a durat timp de 10 minute.De atunci am dureri de cap zilnic cu o ușoară amorțire a capului pe partea stângă dupa ceafa, amețeală și senzație de greata, foarte rar durerea este însoțită de pete luminoase in fata ochiilor.Medicul zicea că e din cauza stresului, beau betaserc de 4 ori pe zi și aflamil, sunt 3 săptămâni și nu am nici o îmbunătățire.Va rog să-mi spuneți ce medic trebuie sa consult.
9 comentarii
0
07-03-2018, ora 12:38
Kittw
Nu este medic/terapeut
Kittw
Cam aceeasi problema am si eu..Am fost la neurolog si mi-a zis ca e vb despre o migrena..mi-a dat trimitere la orl si acolo doctorul mi-a zis ca am spondiloza cervicala..am fost si la fizioterapie 5 sedinte si nimic, in continuare ma doare capul dar vad ca acum doar pe partea stanga azi ieri pe dreapta..(am o durere la ceafa, tampla, frunte si ochi)..Mergi la un neurolog poate ai mai mult noroc!Sanatate multa!
1
07-03-2018, ora 15:23
Utilizator_23699
Nu este medic/terapeut
Utilizator_23699
Mulțumesc sper sa fie!
0
08-03-2018, ora 13:21
infinity8
Nu este medic/terapeut
infinity8
În cazul meu, durerile de cap și amețelile au fost cauzate de anemie. Mai târziu, sa dovedit că am o anemie din cauza paraziților. Deci, ai grijă și du-te la un doctor bun.
0
09-03-2018, ora 00:19
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Situatia dumneavoastra trebuie investigata. Pot sa fie mai multe cauze. Incepeti prin a lua un bilet de trimitere de la medicul de familie catre neurolog.

dr Petre muresan
0
10-03-2018, ora 15:08
Kittw
Nu este medic/terapeut
Kittw
Dl doctor eu am fost acum o luna la neurolog si mi-a zis ca e vb de o migrena.M-a pus sa fac o radiografie la coloana si mi-a dat trimitere si la un medic orl pt un consult de specialitate.Dl doctor de la orl mi-a zis ca ar fi vb de o spondiloza cervicala dupa ce mi-a vazut radiografia.Am inceput si fizioterapia si nimic in continuare pe mine ma doare capul si in continuare ma chinuie ametelile (cap tulbure) si starea aceea de dezechilibru si mai nou am si o oarecare sensibilitate la lumina. Asa "pacatoasa" e spondiloza??
Dumneavoastra ce parere aveti?
Multumesc mult!
0
03-04-2018, ora 09:20
Livmed
Nu este medic/terapeut
Livmed
Cauza trebuie identificata neaparat prin investigatii medicale dar efectul poate fi ameliorat si prin administrarea de oxigen medical. Intreba-ti medicul despre aceasta. Eu folosesc periodic. Pana si "scartaitul" ciudat din zona cefei a disparut...
0
03-04-2018, ora 16:46
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Spondiloza poate fi tratata. Eu am tratat chiar foarte multe cazuri de spondiloza si puteti scapa de durerile de cap si ameteli daca sunt. Trebuie sa va cautati un centru medical cu experienta in aceste tratamente.
dr Petre Muresan
0
29-09-2018, ora 12:43
Utilizator_23699
Nu este medic/terapeut
Utilizator_23699
Mulțumesc domnului doctor!
0
29-09-2018, ora 14:49
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cu multa placere. Si cu alta ocazie daca va pot ajuta cu un sfat.

dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.