Dureri foarte ascutite de sold drept

21-05-2021
Denisa28
Nu este medic/terapeut
Denisa28
De aprozimativ 4 luni am dureri de sold, in special la mers, foarte ascutite cand stranut si noaptea cand ma intorc de pe o parte in alta in pat.Ce analize sa fac si ce ar putea fi.am primit de la medicul de familie tratament cu clorzoxazona dar durerea a incetat doar cat am luat medicamentele, apoi a revenit, am luat ibuprofen la fel s-a intamplat, ce poate fi si ce analize sa fac?va multumesc.Diagnosticul medicului de familie a fost contractura musculara.AM 40 DE ANI.
2 comentarii
0
24-05-2021, ora 11:10
Dr. Mitrulescu Cristian
Ortopedie si traumatologie, Timisoara
Dr. Mitrulescu Cristian
Fara un examen clinic atent e greu de spus. Nu trebuie sa mai intarziati mult cu un cosnult.
0
14-11-2021, ora 17:56
Denisa28
Nu este medic/terapeut
Denisa28
Am realizat radiografia, iata ce scrie pe rezultat -bazin usor asimetric, prin ascensionarea hemibazinului drept cu 6, 6 mm fata de cel stang, bazin usor rotat.Tendinta la ingustarea a spatiului articular sacro iliac bilateral.Femur drept ascensionat cu 5, 4 mm fata de cel stang.
Va rog sa mi spuneti despre ce este vorba.Din cauza numarului mare de infectari deocamdata nu pot ajunge la medicul ortoped si m ar ajuta cat de cat un diagnostic si poate ceva tratament sa mai ameliorez durerea.va multumesc o zi buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: