Dureri de spate - spondiloza cervicala

23-01-2019
catalina 93
Nu este medic/terapeut
catalina 93
Buna ziua,
Am 25 ani si am fost diagnosticata cu spondiloza cervicala.
Acum 1 an am facut 2 CT-uri, mi*au spus ca nu am nimic la cap...problema este ca sunt foarte ametita, dureri de cap nu prea am sunt mai rare, , , dar de la ameteala simt ca mi se inmoaie picioarele.
Am facut si analize de sange au iesit bine.
PeNtru ameteala iau betahstina de 24 mg.nu ma lasa, iau si arcoxia de 60, , de 1 luna de zile ametesc incontinuu.
Nu stiu ce sa mai iau, fac si fizioterapie in momentul de fata.Am si urechea stanga infundata, nu rau dar este, simt un tiuit mic in ureche.
Rog mult sa ma imi dati un sfat.Multumesc.
4 comentarii
0
25-01-2019, ora 23:11
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Spondiloza cervicala se poate trata foarte bine. Noi avem rezultate foarte bune in acest sens, deci se poate. Este posibil ca toate simptomele sa vina de acolo. Va recomand sa apelati la un centru medical specializat in astfel de tratamente.

dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Osteopatie si Medicina estetica homeopata,
Reflexoterapie, Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )
0
27-01-2019, ora 14:22
catalina 93
Nu este medic/terapeut
catalina 93
Multumesc mult de raspuns.
Acum de câteva zile ma doare si capul...si nu mai zic de durerea de picioare, Ma dor foarte rau de la genunchi in jos.
0
27-01-2019, ora 23:39
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Va recomand sa va tratati asa cum am spus si mai sus.

dr Petre Muresan
0
12-05-2020, ora 21:06
selenita
Nu este medic/terapeut
selenita
catalina 93... cum te simti ? cum ai rezplvat problema, in special al picioarelor, am fost surprinsa sa aflu, din postarea ta, ca problemele cervicale dau dureri si amorteli (si) de picioare. stiam ca doar lombara. nu am gasit referiri nici in literatura de specialitate si nici med de familie nu a pus asa o ipoteza desi mi-a dat trei feluri de tratament de circa 2luni. esti prima la care citesc despre aceasta legatura cervical-picioare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: