Dureri de spate

23-09-2008
DOME CORINA
Nu este medic/terapeut
DOME CORINA
buna seara, ma numesc corina si am dureri de spate atat in zona lombara cat si cervicala.Asi dori sa stiu daca este vreun unguent antiinflamator care sa imi amelioreze durerile de spate deoarece am folosit cam tot ce este in farmacii.Mentionez ca aceste dureri sunt suportable dar sacaitoare.
3 comentarii
0
29-09-2008, ora 00:00
Raver20065
Nu este medic/terapeut
Raver20065
parerea mea...stai mai putin in fata monitorului si mai mult intinsa:D si iti trece, daca durerile sunt suportabile, totul vine de la muschii lombari
0
11-11-2008, ora 18:03
angela gafita
Nu este medic/terapeut
angela gafita
buna seara.ma numesc angela si am dureri de spate mai bine zis de mijloc simt o durere mare cand ma aplec de am impresia ca n-o sa ma mai pot ridica.am o fetita de doi ani si nici nu o pot ridica sa o iau in brate sau sa o schimb durerea imi ia puterile.
0
21-03-2009, ora 13:01
george75
Nu este medic/terapeut
george75
buna ziua
doresc si eu un sfat daca ma puteti ajuta
am o durere continua in partea toracica care se extinde pana la stern.Am facut niste raze, dar din pacate am fost la mai multi medici care mi au dat mai multe raspinsuri:unii mi au zis ca am pensari pe coloana, altii ca nu am nimic
eu lucrez ca sofer si din pacate am dureri si la cervicala.Noaptea imi amortesc mainile
Am fost la medicul de familie si am cerut sa fac un RMN, dar el mi a raspuns ca daca am ceva la coloana se vede si la raze
sa fac un RMN?
multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Tratamentul chiropractic pentru durerile lombare asociat cu ameliorări neînsemnate
  • Tratament mai puțin invaziv - eficient pentru durerile lombare
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Sfaturi pentru persoanele cu dureri lombare
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Exerciţii recomandate pentru durerea lombară
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  •