dureri de spate in zona toracala

21-09-2008
Mironescu
Nu este medic/terapeut
Mironescu
De o luna si jumatate simt dureri de spate in zona toracala, numai dimineata, in intervalul orar 4.30-6. Precizez ca nu am ameteli, nu ma dor calcaile sau alte astfel de simptome. La inceput m-am dat cu unguente( ketonal, diclofenac, finalgon, bengay) si pentru ca nu mi-a trecut, am mers la medic, am facut radiografii; doctorul mi-a comunicat ca nu am nimic la coloana si mi-a prescris nurofen. Pentru ca durerea nu mi-a trecut, am mers la un alt medic, care mi-a prescris 5 zile de fizioterapie. Nici dupa acest tratament durerea nu s-a ameliorat. Nici unul din medici nu a reusit sa-mi puna un diagnostic clar! As vrea sa stiu ce am si ce pot face ca sa scap de aceasta durere?
2 comentarii
0
26-09-2008, ora 00:00
paula92
Nu este medic/terapeut
paula92
buna.sunt noua pe acest site.Si eu am dureri de coloana in zona toracala mai ales spre dimineata ora 04 -o7 ametesc f tare, o stare ebrioasa permanenta, urinez f f des mai ales dimineata in acelasi interval, ma dor calcaile si picioarele f rau cu astea ma lupt deun an si jumatate.Mentionez ca am facut tomograf, RMN, radiografie de cploana cervicala, analize de singe, ecografe, si toate au iesit in limite normale M a ajuns disperarea ptr ca nu stiu cum sa scap de ameteli si urinarile dese, sunt un calvar.Va rog daca mai este cineva in aceeasi situtie sa ma ajute si pe mine.Va multumesc anticipat
0
17-11-2008, ora 17:42
Cori100
Nu este medic/terapeut
Cori100
Apropos de dureri in zona toracala. Si eu sufar de asta de ceva vreme; am fost la medicul de familie, m-a ascultat la plamini si mi-a spus ca nu se aude nimic. Nu mi-a dat sa fac radiografie ptr ca ultima radiografie am facut-o in luna mai anul acesta. Kinetoterapia nu m-a ajutat; am observat ca strea asta mi s-a agravat pe un fond anxios. Ma intreb daca pe un fond anxios cu care ma lupt de vreo 2 ani si jumatate, ar putea aparea si o astfel de problema?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.