dureri de spate puternice de cateva luni

11-04-2008
elena003
Nu este medic/terapeut
elena003
Am de cateva luni dureri de spate care au devenit foarte puternice, ma doare permanent, mai ales noaptea, ma misc greu, nu ma pot odihni si cateodata mi-e greu sa si respir. Am consultat un ortoped si un reumatolog si mi s-a spus ca am o usoara scolioza si nevralgie intercostala. Am un tratament de 10 zile insotit de gimnastica medicala, masaj si inca vreo cateva proceduri. As vrea sa stiu daca pot scapa permanent de dureri si ce pot sa fac pentru asta, sau ma voi confrunta o perioada lunga cu ele? Mi-e teama ca problemele legate de coloana nu prea se vindeca.
3 comentarii
0
21-05-2008, ora 00:00
smaranda68
Nu este medic/terapeut
smaranda68
draga elena
incearca remediile homeopate. eu nu m-am putut misca zile intregi , am si spina bifida dar m-a pus pe picioare. incearca dar numai daca ai rabdare.
0
30-05-2008, ora 00:00
ameli
Nu este medic/terapeut
ameli
Buna Elena.
Eu ma confrunt cu o boala asemanatoare, si aparte de scolioza, mi sa diagnosticat si artroza. Am facut o multime de probe, si abea la rezonanta magnetica sa vazut ca am artroza. Urmez un tratament timp de trei ani si se pare ca are efect. Ma simt mai bine, si dupa doi ani de nopti nedormite acum pot sa dorm si sa am o viata normala. daca doresti mai multe informatii ma poti contacta -. Sanatate si numai bine.
0
13-12-2009, ora 23:42
G30ny
Nu este medic/terapeut
G30ny
George,
a inceput sa apara o durere in partea superioara care insa acesta durere incepe sa se lase pe piciorul drept.
Durerea a inceput sa apara de cand am inceput sa tusesc (foarte rar) si a-si dori sa stiu din ce cauza (metionez ca nu am nici o deformatie a coloanei de genul scolioza sau altceva).
va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  • A fost descoperită cauza durerilor inexplicabile de spate
  • Fizioterapia durerii de spate - cum te poate ajuta un fizioterapeut
  • Durerea de spate - când ar trebui să mergem la medic
  • Cele mai comune dureri de spate și afecțiunile care le produc
  •