Dureri dupa extragerea unei masele de minte

03-04-2010
bex
Nu este medic/terapeut
bex
Buna ziua tuturor. Acu o zi mi-am facut o extractie a unei "masele de minte" pe partea stanga sus. Medicul a folosit de 2 ori anestezic. Imediat dupa o ora de la extractie am facut temperatura.. cca 37, 6. a scazut peste noapte, dar azi, a doua zi, lafel. Tin sa precizez ca am dureri foarte mari de cap, in special pe partea din care s-a facut extractia, stari de ameteala. Vroiam sa va intreb daca se poate sa fie extractia o cauza a acestor dureri de cap, maxilar si febra. Poate fi din cauza anestezicului ? Este normal? Ce ma sfatuiti? Va multumesc
1 comentarii
0
04-04-2010, ora 19:59
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca mai ai inca durerile scrie-mi un mesaj pe mess si te ajut sa scapi de ele sa poti manca si tu de paste azi ceva...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Osteita alveolară (alveolita postextracțională)
  • Când tratăm molarul de minte
  • Ce rol are măseaua de minte?
  • De ce doare locul extracției?
  • Un nou studiu arată că extracția celui de-al treilea molar are efecte pozitive pe termen lung asupra gustului
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •