Dureri genunchi, spate, coate | Forumul Medical ROmedic

Dureri genunchi, spate, coate

05-08-2021
LaviniaT
Nu este medic/terapeut
LaviniaT
Buna ziua,
De la varsta de 13 ani ma confrunt cu dureri de spate in partea lombara cel mai mult.Am fost la control si s-a descoperit o scolioza mica. Mi s-a recomandat kinetoterapie si masaj. Am facut, dar nu foarte multa vreme si nu pot zice ca a functionat.
Intre timp, durerile de spate s-au accentuat. Genunchii ma dureau rar si nu ii luam in seama. La varsta de 18 ani jumatate genunchii au inceput sa ma doara zilnic si cu dureri accentuate. Acum am 20 de ani si jumatatea si durerile inca continua. Articulatiile coatelor au inceput sa ma doara si ele. Genunchii si spatele ma dor zilnic, iar cel mai tare ma dor cand stau jos, fac o activitate sportiva si seara cand ma pun pe pat.
Am fost la diferite specialitati: medicina interna, reumatologie, ginecologie, urologie, neurochirurgie, neurologie, ortopedie si nu am gasit niciun rezultat care sa arate ca corpul meu are o problema.
Mi s-a recomadat sa merg si la un psiholog deoarece poate este o cauza psihologica. In prezent merg la psiholog, dar nu vad niciun reultat. Am facut si fizioterapie la genunchi, dar nu s-au redus in niciun fel durerile.
Investigatiile pe care le-am facut sunt:
-Electrocardiograma;
-AC Anti-ADN dublucatenar;
-Panel Ana Extins iminobilat;
-HLA B27;
-ASLO cantitativ;
-Radiografie coloana lombara, ASI, genunchi F;
-IRM coloana lombara si articulatii sacroliace nativ;
-Ecografie rinichi;
-Examene de urina;
-Ecografie endovaginala;
-Analize pentru infectii urinare, vaginale;
-RMN genunchi bilateral fara substanta de contrast.
Va rog sa ma ajutati cu aceasta problema. Multumesc pentru atentie!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.